Saradnja haj-tek zona u Kini na unapređenju inovacija u industriji AI

Komentari: 0
Fotografija od: Xinhua/Ju Huanzong

Jedanaest glavnih visoko-tehnoloških zona u Kini zajednički je uspostavilo mrežu saradnje za promovisanje inovacija u kineskoj industriji veštačke inteligencije (AI), izveštava Kineski naučni dnevnik, prenosi Sinhua.

Konferencija o uspostavljanju ove mreže održana je početkom prošle nedelje u Pekingu, a otkrila je da nova mreža obuhvata 11 glavnih visoko-tehnoloških zona širom zemlje, uključujući Pekinški Džongguancun, koji se naziva i "Silicijumska dolina" Kine, kao i zone u gradovima Šangaj, Nanđing, Sudžou, Hangdžou, Hefei, Ćingdao, Vuhan, Šendžen, Čengdu i Si'an, navodi se u izveštaju objavljenom 22. oktobra.

Vu Điasi, zamenik direktora sektora planiranja Ministarstva industrije i informacionih tehnologija, izrazio je nadu da će mreža za saradničku inovaciju stvoriti plodno tlo za inovacije u oblasti veštačke inteligencije u Kini putem otvorenog i inkluzivnog pristupa.

Visoko-tehnološke zone su ključni nosioci i glavni centri za razvoj veštačke inteligencije u Kini i postale su značajna snaga u inovacijama u oblasti AI, rekao je Vu.

Takođe je naglasio važnost izgradnje zajednice za inovacije i razvoj u oblasti veštačke inteligencije kroz uzajamne koristi, kao i produbljivanje domaće strukture industrije veštačke inteligencije putem modela vođenih inovacijama.

Tokom konferencije, učesnici mreže objavili su Inicijativu Džongguancun, koja ima za cilj ubrzanje razvoja AI tehnologija u oblastima kao što su čipovi, algoritmi i modeli.

Inicijativa Džongguancun takođe teži uspostavljanju sveobuhvatnog sistema usluga inovacija i preduzetništva za čitav lanac industrije veštačke inteligencije i izgradnji mehanizama za razmenu tehnologije, industrije, kapitala i talenata.

Inicijativa podstiče osnivanje otvorenih AI platformi kako bi se maksimiziralo deljenje postignuća u razvoju veštačke inteligencije i teži aktivnom učešću visoko-tehnoloških zona u oblikovanju međunarodnih i nacionalnih standarda.

Pored toga, naglašava važnost jačanja bezbednosti podataka i zaštite privatnosti, kao i pružanja redovne supervizije i regulatornih usluga za kompanije platformi veštačke inteligencije, kako bi se osiguralo praćenje i pouzdanost tehnologija veštačke inteligencije.

Izvor: Beta

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti