PPT-INŽENJERING AD U 2020. GODINI, NOVI KORACI NA TRŽIŠTU SREDNJE AZIJE

Komentari: 0

PPT-Inženjering održava kontinuitet u projektovanju elektrohidrauličnih sistema za pogonske mehanizme kretanja zatvarača u okviru hidromehaničke opreme na branama i prevodnicama kao svoj osnovni pravac u okviru projektovanja i izrade elektrohidrauličnih sistema po sistemu ključ u ruke.

Posle određenog usporenja na tržištu Rusije za ovakve elektrohidraulične sisteme, pojačavamo naše prisustvo na tržištima zemalja Srednje Azije. U prethodnom periodu, dužem od 10 godina, radili smo na više hidroelektrana u Tadžikistanu.

Tadžikistan je zemlja u Srednjoj Aziji sa najvećim vodenim potencijalom. On je bio prepoznat i u vreme kada je ova sada nezavisna država bila jedna od republika bivšeg SSSR-a.

Tada je projektovano i izgrađeno više hidroelektrana ali je projektovanje i izgradnja nekih bila prekinuta raspadom SSSR-a. Posebno treba pomenuti HE Rogun, čija je snaga planirana na 3 600 MW i čija je gradnja, zahtevala izgradnju posebnih tunela (više od 200 km) kako bi se omogućilo podizanje nivoa vode do neverovatnih 600 m.

Sada je to smanjeno na 300 m, obzirom na nesuglasice tri susedne nezavisne države, Kirgizije, Uzbekistana i Tadžikistana o raspodeli vodenog potencijala reke Vahše. Ova specifičnost velikog vodenog pada, kao i niz drugih vezanih za tehnologiju gradnje, omogućili su PPTInženjering-u da projektuje i isporučuje iz Srbije elektrohidraulične sisteme za netipične mehanizme pogona kretanja zatvarača u okviru hidromehaničke opreme, za relativno male protoke ali velike vodene padove, čime je stečeno dragoceno iskustvo.

U 2020. godini smo ponovo na HE Rogun, sada kao partner firme, TadžikGidromontaž, koja počinje sopstvenu proizvodnju čeličnih konstrukcija zatvarača. Ovo nam je omogućilo da budemo konkurentni i u susednim zemljama, ne samo sa potpuno novim sistemima već i u ponudi modernizacije već postojećih starih-originalnih elektrohidrauličnih sistema za pogonske mehanizme zatvarača. 

U 2020. godini planiramo prve nastupe u Uzbekistanu i istraživanje tržišta Kirgizije.

NOVI I STARI CILINDRI 

Nisu zanemarene ni ostale oblasti projektovanja. U oblasti elektrohidrauličnih sistema za koksnu opremu, u 2020. godini puštamo u rad potpuno novo projektno rešenje hidrauličnog sistema za upravljanje velikim gasnim ventilima, čije je prototipsko rešenje verifikovano u 2019. godini na dve koksne baterije, do kraja 2019.g. isporučujemo preko 260 cilindara-aktuatora, za Koksni kombinat u gradu Termitau (Karaganda), Kazahstan. 

U 2019-oj smo isporučili prva četiri hidraulička cilindra, a u 2020. godini nastavljamo isporuku hidrauličnih cilindara za prelivna polja ustave za navodnjavanje u Krasnodaru (Rusija), gde je u prethodnom periodu PPT-Inženjering po sistemu ključ u ruke zamenio kompletan elektrohidraulični i upravljački sistem svojim novim i modernim projektnim rešenjem. 

Takođe, u 2020. godini očekujemo da ćemo biti prepoznati i kao partneri na modernizaciji elektrohidrauličnih sistema ulazne građevine (predturbinski zatvarači) na HE Đerdap 1, kao i na HE Đerdap 2.

Akcionarsko društvo za projektovanje i inženjering "PPT INŽENJERING” А.D. BEOGRAD
Bulevar vojvode Mišića 37-39 • 11000 Beograd, Srbija
faks: +381 11 3690 479; tel: +381 11 36 90 207; 36 90 168 (direktor)
+ 381 11 36 90 398; 36 90 197 (komercijala)
+ 381 11 36 90 015 (računovodstvo)
+381 11 36 90 357; 36 90 184 (projekt menadžeri)
www.ppt-inzenjering.rs • e-mail: office@ppt-inzenjering.rs

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti