Pelikan Sprej, trenutno najveći svetski dron za upotrebu u poljoprivredi dobio je dozvolu za komercijalne letove

Komentari: 0
Fotografija od: pixabay.com

Pelikan Sprej je trenutno najveći svetski dron za upotrebu u poljoprivredi.

Prošle godine je predstavljena, a sada je kompanija Pyka, koja je tvorac ove najveće bespilotne letelice, dobila odobrenje od američke Federalne uprave za avijaciju (FAA) za korišćenje u komercijalne svrhe širom zemlje, izveštava Commercial UAV News.

Prilagodljiv za razne useve

Najveća je letelica od 1.125 funti, nešto više od 460 kg, koja je dobila dozvolu.

- Ovo je zaista velika stvar za poljoprivrednike, ali je i velika stvar za zajednicu i industriju dronova u celini - rekao je suosnivač Pyka i glavni izvršni direktor Majkl Norsia.

Vest donosi mnoge prednosti velikih dronova na američko tržište i korak napred za celu industriju.

Svojim izgledom podseća na avion što ga čini prilagodljivim za mnoge namene.

Norsia kaže da je pokazao svoju sposobnost da poveća bezbednost, efikasnost i uštedu troškova kroz niz poljoprivrednih operacija koje su se odvijale u poslednjih nekoliko godina u Centralnoj i Južnoj Americi.

- Naš glavni fokus je bio na regionima u kojima se uzgajaju banane, a radili smo sa velikim proizvođačima banana kako bismo zaštitili plantaže od gljivičnih bolesti.

U Brazilu, naš fokus je bio na proizvodnji kukuruza, soje, pamuka i šećerne trske - istakao je on.

Može da leti noću

Letovi Pelikan Spreja su više puta demonstrirali vrednost aviona u poljoprivredi.

Može da nosi do 265 l tečnosti i tretira do 97 hektara na sat, ili oko polovine produktivnosti velikih turboelisnih aviona sa jednim motorom, što je ono što većina ljudi u regionu koristi.

Prednost drona je što može da radi noću što povećava njegovu efikasnost.

Konvencionalna letelica na dnevnoj bazi može da ima samo tri sata održivog vremena za prskanje, pre nego što se vetar pojača ili pre nego što se temperature popnu do tačke gde više nije bezbedno ili pogodno za prskanje.

Sa odobrenjem za komercijalne operacije letenja kompanija želi da radi s američkim poljoprivrednim firmama koje se bave posebnim usevima.

Izvor: eKapija

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti