Ericsson i MIT zaključili su ugovore o istraživanju nove generacije mobilnih mreža

Komentari: 0
Fotografija od: pixabay.com

Ulazeći u novu eru elektronike koju omogućava 5G, au doglednoj budućnosti 6G, MIT i Ericsson sarađuju na dva istraživačka projekta kako bi pomogli u izgradnji nove mrežne infrastrukture potrebne za omogućavanje revolucionarnih korisničkih slučajeva zasnovanih na sledećoj generaciji mobilnih mreža.

Nove generacije mobilnih mreža korisnicima pružaju velike brzine prenosa podataka, nisko kašnjenje i izuzetnu pouzdanost. Bez obzira na njihovu veličinu, mrežama bogatim funkcijama je složeno za upravljanje.

Ericsson istražuje kognitivne mreže koje se oslanjaju na umjetnu inteligenciju kako bi omogućile sigurne, visoko automatizirane mreže na temelju podataka.

Kako bi poboljšali kapacitet obrade podataka, brzinu i energetsku efikasnost kognitivnih mreža, Ericsson Research i Laboratorija za istraživanje materijala MIT-a sarađuju na istraživanju novog dizajna litijumskih čipova koji omogućava neuromorfnu ​​obradu podataka koja omogućava energetski efikasniju obradu putem vještačke inteligencije.

To bi moglo omogućiti potpuno kognitivne mreže sa smanjenom operativnom složenošću i potrošnjom energije u odnosu na današnje vrijeme.

Osim istraživanja litijuma, Ericsson i Istraživačka laboratorija za elektroniku MIT -a (RLE) sarađuju na istraživanju mobilnih mreža koje povezuju milijarde senzora i drugih uređaja "nulte energije" oko nas.

Dovođenje energije do ovih uređaja na isplativ način, možda direktno putem radio signala, značajan je tehnološki izazov. Istraživanja Ericssona i MIT -a RLE mogla bi pokazati kako uređaji mogu uzimati energiju iz radio signala i drugih izvora, te kako se sistemi mogu dizajnirati tako da koriste tu nisku energiju za obavljanje jednostavnih zadataka, uključujući projektiranje mobilnih mreža za povezivanje i upravljanje tim uređajima.

„S novim iskorakom energetski efikasnih povezanih uređaja, veliko nam je zadovoljstvo što radimo sa Ericssonom na rešavanju ključnih tehnoloških izazova“, kaže Anantha P. Chandrakasan, dekanica Tehničke škole MIT-a.

"Kombinacijom našeg znanja i Ericssonovog iskustva u mobilnoj tehnologiji želimo razviti hardver koji će omogućiti nove uzbudljive aplikacije koje koriste umjetnu inteligenciju i ostvariti značajan napredak u sljedećoj generaciji mobilnih mreža."

"5G dovodi do potpune realizacije Interneta stvari (IoT), približavajući nas istinski povezanom svetu", rekao je Magnus Frodigh, šef Ericsson Research -a.

„Ogromne količine malih IoT uređaja i kognitivnih mreža koje pokreće veštačka inteligencija dva su pokretača sledećeg skoka napred. Nadamo se da ćemo u saradnji sa sjajnim timovima na MIT -u razviti hardver koji će to omogućiti. ”

Izvor: SEEbiz

0 Komentara o ovom članku
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Klijenti